Instytut Psychologii Stosowanej

 

Na stronie „O mnie” umieściłam informację, że uczę się w IPS. Sporo czytelników pyta mnie, co to za szkoła i jakie korzyści dla mnie płyną z zajęć, na, które uczęszczam. Postanowiłam odpowiedzieć, że tak powiem globalnie, czyli w jednym wpisie.

Instytut Psychologii Stosowanej to szkoła kształcąca głównie psychoterapeutów, jednak takie kierunki jak Psychotronika i Biotronika cieszą się również dużym zainteresowaniem słuchaczy. Wszystkie dane oraz informacje znaleźć można na stronie internetowej:

http://www.psychologia.org

Dla tego nie będę się rozpisywać na temat naboru, warunków finansowych czy innych spraw technicznych. Kiedy zaczęłam naukę nie wiedziałam o tej szkole praktycznie nic. Wybierając ją kierowałam się jedynie intuicją i odległością od mojego miejsca zamieszkania. Tu trzeba przyznać, że IPS posiada przewagę nad innymi tego typu uczelniami. Mianowicie oprócz Warszawy jego oddziały znajdują się w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Zważywszy, że zjazdy odbywają się z reguły dwa razy w miesiącu jest to istotny sprawa.

Wśród moich koleżanek i kolegów poznałam wiele interesujących osób. Bardzo wrażliwych, serdecznych i na swój sposób niepowtarzalnych. Nasi wykładowcy i trenerzy to również ludzie niezwykli. W przeważającej mierze znani dzięki licznym publikacjom oraz książkom, które cieszą się ogromną popularnością. Latami zdobywali wiedzę i w sposób praktyczny wykorzystywali swoje umiejętności.Dzięki temu zajęcia nigdy nie są nudne i nie zawierają jedynie przekazu teoretycznego. Wspomnę o osobach, które zrobiły na mnie największe wrażenie – oczywiście kolejność jest absolutnie przypadkowa.

Pani Elżbieta Jarosławska prowadziła dwukrotnie warsztaty wyjazdowe ( każdy z nich trwa tydzień) poświęcone Ajurwedzie i nauce masażu Abhyanga . Ciepła, wspaniała kobieta, która poświęcała każdą chwilę swoim uczniom. Cierpliwa, życzliwa osoba. Niezmordowana w wysiłkach mających na celu zainteresowanie nas medycyną indyjską oraz opanowaniem przez wszystkich tej niełatwej techniki masażu. Jestem szczerze wdzięczna za każdą wspólną chwilę.

Pani Marzena Gęsiarz wprowadzała nas w tajniki Feng Shui. Jest wybitną specjalistką w tej dziedzinie, autorką książki „Feng Shui sekret szczęścia, miłości i bogactwa”. Ogromnie zaangażowana w prowadzone zajęcia. Uświadomiła nam jak bogata i złożona jest ta dziedzina wiedzy. Zadanie miała nie łatwe, ponieważ większość z nas kojarzyła temat jedynie z publikacjami w prasie kobiecej, które traktując Feng Shui w sposób powierzchowny robią więcej szkody niż pożytku. Znakomite zajęcia i przesympatyczna osoba.

Wspomnę jeszcze dwóch panów Dariusza Cecudę i Karola Wdowiaka – świetnie prowadzone i bardzo rozwijające zajęcia. Zawsze pozostawiające niedosyt i chęć na kolejne spotkania.

Szkoła dała mi możliwość weryfikacji pewnych zdolności i uświadomiła ile pracy wymaga ich rozwój. Otworzyłam się na zupełnie nowe tematy. Jeśli chodzi o inne wiem już, że mogę je traktować wyłącznie hobbystycznie gdyż zgłębienie ich i praktyczne zastosowanie wymaga koncentracji i specjalizacji. Wielokrotnie, zwłaszcza przy wyborze warsztatów żałowałam, że nie mogę się rozdwoić. W tym roku wybrałam bioenergoterapię – warsztaty odbywają się w Jastrzębiej Górze i, co tu dużo mówić nie mogę się doczekać.

Jeśli te informacje pozostawiają niedosyt – chętnie odpowiem na każde pytanie .

 

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

2 odpowiedzi na „Instytut Psychologii Stosowanej

  1. ~Marzena komentarz:

    Witaj Beatka ,,, dziękuje :)) z atak miłe i budujące słowa ,, przesympatycznie:)) Marzena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *