Rafael Noun „Podróż wariata”

 

 

Na Kongresie zorganizowanym przez NTV, który odbył się 18 października we Wrocławiu, miałam przyjemność poznać niezwykłego człowieka.

Rafael Noun ( pod takim pseudonimem pisze) podarował mi swój tomik wierszy pod intrygującym tytułem „Podróż wariata – Pierwszy zbiór myśli z drzewa naszego wszechświata”. Z racji tego, że jako gość Kongresu miał swoją prelekcję pt. „Poezja budzącej się duszy” poznałam historię jego życia i inspirację, dzięki, której powstała ta książka.

Rafał przeszedł wiele. Jego droga do przebudzenia wiodła od dobrze prosperującego przedsiębiorcy do biedaka, który stracił wszystko. Los bywa przewrotny i nigdy nie wiadomo do czego mogą doprowadzić nas bolesne i trudne doświadczenia. Rafał skutecznie odbił się od dna i przewartościował swoje życie. Dziś, jak sam twierdzi, jest wdzięczny przeznaczeniu za ten trudny okres, który doprowadził go do obecnego stanu umysłu i otwartej samoświadomości. W swoim wystąpieniu opowiada o sobie niezwykle szczerze i tym, mówiąc kolokwialnie, Rafał mnie kupił.

Teksty Rafała są bardzo lapidarne i przejmująco trafiają w sedno. :

„Cierpienie”

Cierpienie jest grzechem

odrzucenia miłości

zakopanym sercem

w grobie naiwności

na którym stoi rozumu krzyż

ludzkiego życia symbol i znicz

Poniżej zamieszczam linki do jego wystąpienia w NTV i na Kongresie. Jeśli ktoś z Państwa przechodzi teraz trudny okres lub szuka drogi do zrozumienia samego siebie, warto posłuchać ! Dla mnie historia i słowa Rafała są niezwykle inspirujące i krzepiące.

 

Kongres NTV – Tutaj

Audycja NTV – Tutaj

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

3 odpowiedzi na „Rafael Noun „Podróż wariata”

  1. ~Daga komentarz:

    Bardzo prosto i pięknie powiedziane o życiu! Także wiersz trafiający prosto do serca! Myślę, że kupie książkę pana Rafała 🙂

    Pozdrawiam

  2. ~Małgosia komentarz:

    Dziękuję za polecenie wystąpień Pana Rafała – obejrzałam audycje i jestem zachwycona przemianą tego człowieka, klarownym przekazem i w ogóle cieszę się z takich PRZEBUDZEŃ 🙂
    Rezonuje z tym – podpisuje się obiema rękami – potwierdzam całą swoją istotą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *