Stephane Allix „Test- dowód na życie po śmierci”

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii, miałam okazję zapoznać się z książką Stepane Allixa „Test – dowód na życie po śmierci”

Ten zaiste frapujący tytuł, rozbudził moją ciekawość i muszę przyznać, że Stephane Allix nie zawiódł moich oczekiwań.

Bardzo odpowiada mi specyficzny, wręcz reporterski styl w jakim książka została napisana. Nie ma tu żadnych ozdobników, a osobiste refleksje i komentarze autora są zwięzłe i narracyjnie niezbędne. Styl autora nie dziwi, zważywszy, że Allix jest reporterem wojennym o ponad piętnastoletnim doświadczeniu. Myślę, że zwięzły styl to jeden z atutów książki.

Po śmierci brata, Stepahane Allix doświadczył ogromnej traumy, a jego przekonania uległy całkowitemu przewartościowaniu. W konsekwencji tragicznego wydarzenia, autor postanowił badać i opisywać fenomeny paranormalne. Aby realizować swój cel założył INRES, czyli instytut badań nad doświadczeniami niezwykłymi.

Kiedy zmarł ojciec autora, ten wpadł na pomysł, aby przeprowadzić niezwykły eksperyment. Do trumny zmarłego włożył kilka przedmiotów i zwrócił się do osób obdarzonych talentem mediumicznym, aby owe przedmioty jak najdokładniej opisały. Stephane Allix założył, że media mogą uzyskać pożądane informacje wyłącznie za pośrednictwem ducha jego ojca.

Eksperyment miał dowieść, że kontakt z zaświatami jest możliwy, a dusze przebywające w rzeczywistości niejawnej mogą się z nami komunikować.

Rozmowy z mediami, a także ich odczyty paranormalne stanowią istotną treść niniejszej publikacji. Poza tym, poznając historię życia poszczególnych mediów (w szczególności rozwój ich talentu) zyskujemy unikalny wgląd w przestrzeń raczej mało znaną przeciętnemu człowiekowi. Zrozumienie okoliczności i wielu uwarunkowań, jakim podlega w swojej pracy medium, pozwala nabrać nieco dystansu, co do opinii osób postronnych, które w tym środowisku doszukują się jedynie oszustów i szarlatanów.

Znakomitym uzupełnieniem całości jest rozmowa z dr. Christophemem Faurem, psychiatrą specjalizującym się w opiece nad osobami w stanie terminalnym oraz ich rodzinami. Rzeczowe refleksje na temat odchodzenia, żałoby i mediumizmu dają do myślenia.

Książkę zdecydowanie polecam.

Można ją nabyć TUTAJ

Tagi , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *