„Nawiedzenia-historie prawdziwe” Ed i Lorraine Warren, Robert D. Chase

Od dzieciństwa stykamy się z historiami o duchach, zjawach i nadnaturalnych zjawiskach zachodzących w otaczającej nas przestrzeni. Fenomeny paranormalne są znane i funkcjonują w świadomości ludzkiej od zarania wieków. W naturalny sposób zagadnienia te rodzą wiele pytań.

Czy ziemia może zostać skażona złem? Jak to możliwe, że istnieją obszary promieniujące negatywną energią, w których dochodzi do tragedii tak często, że przeczy to podobieństwu statystycznemu? Czy cmentarze rzeczywiście pełne są duchów zmarłych? Czy możliwa jest komunikacja między światem żywych i umarłych?

Szukamy nie tylko odpowiedzi, ale i wiarygodnych osób, które badają zjawiska paranormalne w sposób pozbawiony zarówno uprzedzeń, jak i naiwnej wiary uniemożliwiającej odsianie ziarna prawdy od plew zabobonu.

Małżeństwo Ed i Lorraine Warren to badacze z wielu powodów nietuzinkowi i bez wątpienia wiarygodni. Ed był jedynym świeckim egzorcystą uznawanym przez Watykan, a Lorraine niezwykle utalentowanym medium. Uzupełniali się i wspierali podążając niełatwą ścieżką poznania pozazmysłowego, która wypełniła i zdeterminowała ich życie.

Ed i Lorraine przebadali tysiące spraw, napisali setki artykułów i wygłosili dziesiątki wykładów poświęconych zjawiskom nadprzyrodzonym. Przez wiele lat, przewodniczyli Stowarzyszeniu ds. Badań Parapsychicznych w Nowej Anglii.

Swoją pracę traktowali niezwykle poważnie i odnosili się do badanych spraw z wielką skrupulatnością. Zwracali się do nich ludzie, których spokój ducha i mir domowy zostały naruszone przez zjawiska tak niezrozumiałe jak i przerażające. Warrenowie okazywali im współczucie, zrozumienie i oferowali konkretną pomoc.

Mierzyli się nie tylko z przypadkami nawiedzeń i opętań. Wykonywali również żmudną i mrówczą prace polegająca na zbieraniu i analizowaniu historii dotyczących miejsc złych, obciążonych trudną przeszłością, takich jak cmentarz Union w Nowej Anglii. Miejsca te badali również przy pomocy dostępnych urządzeń audio – video.

Wydarzenia analizowane i opisane przez małżeństwo Warrenów zainspirowały twórców takich kinowych hitów jak: The Amitywille Horror, Obecność czy Annabelle. Rzecz jasna kino rządzi się swoimi prawami i przekaz płynący z nadnaturalnych zjawisk został ubarwiony, a przez to zniekształcony. Warto o tym pamiętać decydując się na obejrzenie wspomnianych produkcji.

Na szczęście dla nas dostępne są materiały źródłowe i pozycje opisujące dorobek Warrenów w sposób dystansujący się od taniej sensacji. Do takich publikacji należy książka „Nawiedzenia – historie prawdziwe”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Replika.

Autorzy skupili się na udokumentowanych przypadkach dramatycznych zdarzeń związanych z historią nekropolii w Nowej Anglii, ze szczególnym uwzględnieniem osławionego cmentarza Union.

„Prowadząc badania na cmentarzu Union, uświadomiliśmy sobie, ile się nauczyliśmy w toku naszych dochodzeń. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że cmentarze bynajmniej nie są „martwe”, ale „żyją” informacjami o sprawach nadprzyrodzonych i paranormalnych. (…) w szeptach, krzykach i błaganiach umarłych można usłyszeć całą historię ludzkości.”

Od lat śledzę wyniki badań dotyczących zjawisk paranormalnych, a także literaturę tematu. Rzecz jasna, w kręgu moich zainteresowań znalazły się również poczynania małżeństwa Warrenów. Obserwując ich pracę i zaangażowanie, doszłam do wniosku, że wysoka pozycja jaką cieszą się w świecie badaczy zjawisk PSI jest całkowicie zasłużona.

Mimo, że wszelkie interpretacje owych zjawisk podporządkowali oni doktrynie kościoła katolickiego, co czasami stoi w rażącej sprzeczności z wiedzą duchową całej ludzkości, to oddanie i niezachwiana wiara w misję służenia Dobru czyni ich dorobek niezwykle wartościowym.

Serdecznie polecam Państwa uwadze „Nawiedzenia- historie prawdziwe”

Wydawnictwu Replika dziękuję za możliwość zapoznania się z tą unikalną pozycją.

Książkę można nabyć TUTAJ

Tagi , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *