„Opętania historie prawdziwe” Edi Lorraine Warren, Robert D. Chase

Nakładem wydawnictw Replika ukazał się kolejny bestseler małżeństwa Warrenów: „Opętania – historie prawdziwe” Bardzo mnie to cieszy, ponieważ akurat tych badaczy zjawisk paranormalnych darzę wielkim szacunkiem.

Książka zawiera opisy kilkunastu przypadków, analizowanych przez Warrenów. Należy podkreślić, że są to skrupulatne relacje, a nie podkoloryzowane wersje filmowe.

Rzeczą nieuniknioną było, że sprawy, którymi zajmowali się sławni demonolodzy, staną się przedmiotem zainteresowania scenarzystów i producentów filmowych. Sami Warrenowie zachowywali wobec powstałych filmów dużą rezerwę. Jako zaletę tych popularnych produkcji wskazywali podniesienie świadomości szerokich mas społeczeństwa i uwrażliwienie na fakt, że zło przyjmuje charakter osobowy i może dotknąć człowieka w jak najbardziej fizyczny sposób.

Relacje Warrenów ukazują między innymi historię duchów rezydujących w budynkach na terenie Akademii Wojskowej West Point, udział Lorraine w ujęciu sprawców brutalnych morderstw, a także wiele innych wstrząsających wydarzeń. Szczególnie poruszająca jest relacja dotycząca opętania pewnej młodej dziewczyny, która eksperymentowała z satanizmem i tabliczką ouija. Jej eksperymenty miały dramatyczny finał i mimo interwencji lekarzy, a następnie Warrenów oraz księdza egzorcysty, położyły się złowrogim cieniem na resztę jej życia.

Jak wspomniałam przy okazji poprzedniej książki tych autorów „Nawiedzenia historie prawdziwe”, małżeństwo Ed i Lorraine Warren to badacze z wielu powodów nietuzinkowi i bez wątpienia wiarygodni. Ed był jedynym świeckim egzorcystą uznawanym przez Watykan, a Lorraine niezwykle utalentowanym medium.

Ed i Lorraine przebadali tysiące spraw, napisali setki artykułów i wygłosili dziesiątki wykładów poświęconych zjawiskom nadprzyrodzonym. Przez wiele lat, przewodniczyli Stowarzyszeniu ds. Badań Parapsychicznych w Nowej Anglii. Ich dorobek i zasługi dla badań nad zjawiskami paranormalnymi trudno przecenić.

Opętania – historie prawdziwe” to ze wszech miar interesująca i wartościowa pozycja, wyróżniająca się na rynku wydawniczym.

Książkę zdecydowanie polecam i dziękuję Wydawnictwu Replika za nadesłany egzemplarz.

Książka do nabycia TUTAJ

Tagi , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *