Karen Frazier „leksykon uzdrawiania kryształami”

 

Litoterapia, czyli metoda leczenia kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi, znana jest co najmniej od trzech tysięcy lat. Terapię tę stosowali z powodzeniem Babilończycy, Grecy, Rzymianie i Egipcjanie. Medycy i astrologowie używali kamieni szlachetnych do poprawy kondycji psychicznej i zdrowia fizycznego swoich pacjentów.

Co ciekawe wierzono, że kamienie mają moc oczyszczającą, a także podnoszącą wartości odżywcze wszystkich napoi. Przykładem może być wrzucanie kamieni szlachetnych do beczek przy produkcji win, soków pitnych, musów, co zapewniało wytrącanie się szkodliwych osadów. Po dziś dzień producenci wina stosują tę metodę, a rodzaj używanych kamieni jest pilnie strzeżoną tajemnicą firmy.

W Indiach nigdy nie zaprzestano terapii kamieniami szlachetnymi. Zamożni Hindusi do dziś stosują sproszkowaną perłę na bóle migrenowe, a rubiny by szukać ulgi w chorobach kobiecych.

Litoterapia jest gałęzią medycyny naturalnej, a specjaliści praktykujący ten rodzaj leczenia, twierdzą, że kamienie (ale i kryształy) posiadają zdolność gromadzenia, przechowywania i emitowania energii elektromagnetycznej.

Współcześnie litoterapia przeżywa prawdziwy renesans, a nauka nie jest wobec tej metody tak sceptyczna jak kiedyś. Uważa się, że minerały mogą (w kontakcie z ciałem) uwalniać cenne mikroelementy. Nawet jeśli są to ilości znikome, organizm z pewnością z nich korzysta. Jest to istotne odkrycie, gdyż wiele osób obawiało się stosowania kamieni szlachetnych, upatrując w tym procesie elementów ocierających się o magię. Choć z drugiej strony kobiety, zwłaszcza w starszym wieku, zawsze chętnie nosiły biżuterię z bursztynu, która znakomicie wpływa na pracę serca.

W ten nurt doskonale wpisuje się Karen Frazier i jej „Leksykon uzdrawiania kryształami”. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Studio Astropsychologii i zapewne szybko zdobędzie status bestseleru.

Jest to wyjątkowo atrakcyjna pozycja, nie tylko ze względu na treść, ale i formę. Bardzo starannie wydana, zawiera liczne kolorowe ilustracje, co jest istotne, gdyż ułatwia identyfikację poszczególnych kamieni.

Karen Frazier podzieliła „Leksykon uzdrawiania kryształami” na trzy części.

W części pierwszej dowiadujemy się wiele o kryształach, sposobach ich rozpoznawania, szlifowania i dobierania pod kątem indywidualnym, a także o maksymalizacji energii jaką emitują.

Druga część leksykonu zawiera szczegółowe opisy wielu (mniej lub bardziej) znanych kamieni, ich właściwości i przypadków, w których mogą nam pomóc.

W części trzeciej znajdziemy porady, umożliwiające poprawę jakości naszego życia dzięki pracy z kryształami. W tym na przykład; jak opanować lęk, jak stawiać granice, jak podbudować poczucie własnej wartości, pokonać żal i wzmocnić się w procesie uwalniania od uzależnień.

„Leksykon uzdrawiania kryształami” to pozycja zdecydowanie warta polecenia. Osobiście, umieszczam tę książkę na półce z moimi najcenniejszymi poradnikami.

Dziękuje Wydawnictwu Studio Astropsychologii za otrzymany egzemplarz.

Książka do nabycia TUTAJ

Tagi , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *