Amit Goswami: Kwantowy świat.

Amit Goswami to słynny fizyk kwantowy, autor wielu książek (m. in. Kwantowy Umysł – poprzednia recenzja – TUTAJ) i niezwykle barwna oraz medialna postać światowej nauki.

Uczony nazywa siebie aktywistą kwantowym. Propaguje tezę, że na gruncie fizyki kwantowej można wyjaśnić nie tylko budowę świata fizycznego, ale także funkcjonowanie świata duchowego i znaczenie świadomości.

Obecny materializm naukowy oraz dogmatyzm religijny przekładają się na światopogląd dualistyczny rozgraniczający umysł i materię. Ten sztywny podział u wielu osób doprowadza do psychicznego rozdarcia i w konsekwencji skutkuje chorobą ciała.

Amit Goswami zgrabnie łączy najnowsze teorie fizyki kwantowej z doświadczeniami wielu tradycji duchowych i dowodzi znaczenia ludzkiej świadomości. Nasza świadomość zwykle skupia się na rzeczywistości materialnej i przyziemnych problemach. Jednak świadomość można rozwijać. Warto podjąć ten wysiłek, aby uzyskać równowagę pomiędzy duszą a ciałem i dzięki temu osiągnąć wyższe poziomy oświecenia oraz zrozumienie sensu życia.

„Życie zawsze ma jakieś znaczenie, ponieważ w każdej sytuacji jest w stanie nas czegoś nauczyć.

Zło i cierpienie, które pojawia się w naszym życiu, często staje się odskocznią do jakieś przemiany.

Na tym polega piękno życia.”

Wielu ludzi zboczyło z właściwej ścieżki i kompletnie się zagubiło. Czy istnieje sposób, dzięki któremu możemy nadać znaczenie naszej egzystencji i poczuć satysfakcję z życia?

Wskazówki i odpowiedzi na te oraz inne pytania można znaleźć w książce „Kwantowy świat”.

Serdecznie polecam tę pozycję, gdyż w przystępny sposób wprowadza czytelnika w złożone zagadnienia.

Dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu za przekazany egzemplarz.

Książka do nabycia TUTAJ

 

 

 

 

 

Tagi , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *