Amy Herring „Astrologia księżycowa”

Wpływ Księżyca na nasza planetę wydaje się nie do przecenienia. Pierwszą ważną rolą, jaka przychodzi do głowy, gdy myślimy o Księżycu jest stabilizacja orbity Ziemi, co zapobiega nagłym zmianom klimatu. Bardzo istotna jest również rola pływów i swego rodzaju tarczy ochronnej wobec obiektów kosmicznych, które rozbijają się na Księżycu i dzięki temu nie czynią szkód na błękitnej planecie. Księżyc oświetlający nocą Ziemię to nie tylko zarzewie inspiracji płynącej wprost do serc romantycznych twórców, ale niezwykle ważny czynnik decydujący o życiu wielu stworzeń; na przykład owadów.

Księżyc ma wielki wpływ na wszystkie organizmy nie wyłączając ludzkiego. Wystarczy wspomnieć o somnambulizmie lub problemach ze snem jakie występują podczas pełni względnie nowiu. Cykl księżycowy kojarzony był przede wszystkim z cyklem menstruacyjnym u kobiet jednak jego rola jest nieporównywalnie większa. Wyznacza on bowiem kalendarz prac rolniczych i ogrodniczych, a dostosowanie się do jego zasad ma wpływ na wysokość plonów.

Księżyc (łac. .Luna) i związany z nim kult lunarny to w opinii wielu religioznawców jeden z najstarszych kultów w historii religii. Panteon bóstw lunarnych, personifikujących poszczególne fazy księżycowe, jest ogromny, a wiele ludów uznawało je za stwórców ziemi i ludzi. Cóż, chyba nic tak dobrze nie oddaje dwoistości życia i śmierci jak nów i pełnia Księżyca.

Astrologia w swoim podejściu do istotności Księżyca w horoskopie nie jest zatem odosobniona. Księżyc mówi tu wiele o naszej duszy, o podejściu do życia, o stosunkach i relacjach z innymi ludźmi Można by wręcz powiedzieć, że poprzez Księżyc w naszym horoskopie postrzegamy innych ludzi.

Wspaniale ujęła ten temat Amy Herring w swojej książce „Astrologia księżycowa” wydanej nakładem Wydawnictwa Kobiecego.

Amy Herring astrologią zajmuje się od 1995 roku. Przez cały okres swojej kariery aktywnie udziela się lokalnej organizacji astrologicznej i regularnie współpracuje z wydawnictwem Llewellyn przy tworzeniu corocznego wydania Annual Moon Sign Book.

Autorka zaliczana jest do grona astrologów nowej generacji, dzięki którym współczesna astrologia postrzegana jest w nowatorski sposób, głownie poprzez ukazanie głębi psychiki ludzkiej i emocji towarzyszących nam przecież przez całe życie.

Książka podzielona jest na cztery rozdziały. Znajdziemy w nich interpretację Księżyca natalnego, progresywnego, aspekty Księżyca (czyli Księżyc a pozostałe planety) i wiele innych cennych informacji.

Amy Herring poprzez „Astrologię księżycową” pozwala nam zrozumieć jak położenie Księżyca w znaku odzwierciedla nasze potrzeby emocjonalne i kształtuje naszą zodiakalną osobowość.

Książka napisana jest w przystępny sposób, a dzięki darmowym i dostępnym w internecie programom możemy bez problemu odnaleźć pozycję Księżyca w swoim horoskopie urodzeniowym. Proszę mi wierzyć to nie jest trudne, a korzyści płynące z lepszego poznania siebie i bliskich nam osób są ogromne.

Polecam tę pozycję każdemu kto interesuje się astrologią i dogłębnie rozumie słowa -Carla G. Junga:

„Astrologia, podobnie jak zbiorowa nieświadomość, z którą wiąże się psychologia, składa się z symbolicznych konfiguracji:” (…). Astrologia jest podsumowaniem całej starożytnej wiedzy z zakresu psychologii.”

Bo choć autorka o Jungu nie wspomina to odnoszę wrażenie, że jej praca doskonale wpisuje się w koncepcje uczonego.

Dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu  za nadesłany egzemplarz.

Książka do nabycia między innymi TUTAJ

 

Tagi , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *