Ed i Lorraine Warren „Przeklęty – historia domu Smurlów”

Przeklęty. Historia domu Smurlów” to trzecia część serii książek małżeństwa Eda i Lorraine Warrenów – badaczy, którzy poświęcili swoje życie na zgłębianie i dokumentowanie zjawisk paranormalnych oraz organizowanie pomocy dla ludzi dotkniętych przemocą duchową.

Ed i Lorraine Warren „Przeklęty – historia domu Smurlów”

Do tej pory, nakładem wydawnictwa Replika ukazały się następujące części:

https://biuro-duchow.pl/2019/08/20/nawiedzenia-historie-prawdziwe-ed-i-lorraine-warren-robert-d-chase/

https://biuro-duchow.pl/2019/11/22/opetania-historie-prawdziwe-edi-lorraine-warren-robert-d-chase/

Ed i Lorraine przebadali tysiące spraw, napisali setki artykułów i wygłosili dziesiątki wykładów poświęconych zjawiskom nadprzyrodzonym. Przez wiele lat, przewodniczyli Stowarzyszeniu ds. Badań Parapsychicznych w Nowej Anglii. Ich dorobek i zasługi dla badań nad zjawiskami paranormalnymi trudno przecenić.

Jak wiemy zakup domu lub mieszkania z natury rzeczy obciążony jest pewnym ryzykiem. Bez względu na to czy kupujemy całkowicie nowy budynek czy też korzystamy z rynku wtórnego, bardzo często okazuje się , że nasze wymarzone gniazdko posiada wiele ukrytych mankamentów. Pół biedy, jeśli ujawniają się problemy natury technicznej, bo z tymi prędzej czy później uda nam się poradzić. Dużo gorzej, gdy dom posiada mroczną przeszłość, o której nie mieliśmy zielonego pojęcia lub pozostaje w ścisłej relacji z istotami bezcielesnymi. Ci niewidzialni mieszkańcy bardzo często wykazują ogromne przywiązanie do przestrzeni, którą uznają za własną.

Bohaterowie książki, Jack i Janet Smurl stanowili modelowe amerykańskie małżeństwo. Decydując się na kupno bliźniaka w West Pittson, wyobrażali sobie, że wraz ze swoimi dziećmi i rodzicami Jack’a stworzą tam wymarzony dom, który będzie ich przystanią na lata.

Pracowici, religijni, empatyczni i obdarzeni mocnym kręgosłupem moralnym szybko wtopili się w lokalną społeczność. Z ogromną energią zaangażowali się w działalność wszelkich organizacji samopomocowych i charytatywnych. Ich dzieci dobrze się uczyły i razem z rodzicami uczęszczały na niedzielne nabożeństwa. Niewątpliwie rodzina ta była pełna miłości i oddania.

Smurlowie przeprowadzili kapitalny remont w całym budynku i nie szczędząc ani trudu, ani pieniędzy starali się przywrócić jego dawny blask. Tymczasem dom wydawał się żyć własnym życiem. Awarie i usterki stanowiły ich codzienność. Z czasem pojawiły się dziwne dźwięki, odrażające zapachy, paranormalne epizody i nieustające poczucie czyjejś obecności.

Z początku sąsiedzi wątpili w opowieści Smurlów, lecz kiedy sami zaczęli obserwować dom szybko zauważyli, że nawet pod nieobecność lokatorów dzieją się tam przerażające rzeczy. W nocy zapalały się i gasły światła, słychać było bardzo głośne i niepokojące dźwięki. Część z sąsiadów podchodziła pod dom i wtedy w oknach ukazywały się różne postacie.

Po wielu interwencjach w Kurii i dziesiątkach telefonów z prośba o pomoc, Smurlom udało się skontaktować z Edem i Lorraine Warrenami. Dodam tylko, że sprawa nawiedzonego domu Smurlów została potwierdzona przez wielu świadków – księży, policję, dziennikarzy i badaczy zjawisk paranormalnych – a także sfilmowana.

Książkę „Przeklęty .Historia domu Smurlów” przeczytałam z wielką uwagą. Małżeństwo Warrenów darzę wielką estymą, a do ich relacji podchodzę z zaufaniem.

Pozycje tę zdecydowanie polecam i jednocześnie dziękuję Wydawnictwu Replika za nadesłany egzemplarz.

Książkę można nabyć w wielu miejscach między innymi TUTAJ.

 

Tagi , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *