Andrzej Maria Marczewski sztuka „Wiara/ Nadzieja/Miłość”

Temat śmierci klinicznej, a szczególnie duchowej transformacji jakiej podlega człowiek postawiony w sytuacji ostatecznej niezwykle rzadko znajduje swoje odzwierciedlenie w twórczości artystycznej.

Jest to temat trudny, a przez to wymagający od twórcy szczególnej wrażliwości i szerokiego wglądu w świat duchowy, którego istnienie tak wielu sceptyków neguje.

Z tej przyczyny polecam Państwa uwadze spektakl Andrzeja Marii Marczewskiego „Wiara/Nadzieja/Miłość”, który od niedawna dostępny jest na platformie YT.

Trzeba nam „zawsze szukać w sobie”, albowiem każdy z nas to mikrokosmos zawierający wszelkie niezbędne dane, potencjały i możliwości. W jednej z galaktyk owego mikrokosmosu znajduje się lustro prawdy. Zwykle docieramy do niego opuściwszy ciało fizyczne. Następnie, przejrzawszy się w nim spontanicznie wracamy do Źródła, aby po chwili zaistnieć w innej, absolutnie oryginalnej formie.

Zdarzają się jednak tacy, którzy stając przed niezwykłym lustrem, w momencie najczystszej próby obiektywizmu, zdają sobie sprawę, że czegoś nie dopowiedzieli, kogoś nie ukochali, unikali odpowiedzialności związanej z wolna wolą, zgubili sens istnienia, a nawet zaparli się samych siebie.

Owi duchowi podróżnicy dostępują aktu niezwykłej Łaski – wracają w pełni świadomi tego, co w życiu najważniejsze. Nie tyle odmienieni, co raczej przywróceni swej prawdziwej naturze. Niezdolni już oszukiwać ani innych, ani samych siebie, niezdolni zaprzeczać własnemu doświadczeniu.

Ten przekaz płynie również ze sztuki „Wiara/Nadziej/Miłość”. Rada jestem , że mogłam obejrzeć to przedstawienie po raz wtóry.

Tagi , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

2 odpowiedzi na „Andrzej Maria Marczewski sztuka „Wiara/ Nadzieja/Miłość”

  1. Ammar komentarz:

    To jest bardzo osobista sztuka i wyjątkowa, chociaż, co zawsze podkreślam, nie o mnie, ale oparta również na wydarzeniach w których uczestniczyłem, jak chociażby śmierć kliniczna. Myślę że uruchomi w odbiorcach wyostrzoną percepcję tego, w czym uczestniczymy w tym tu i teraz, no i własne refleksje.Otwórz oczy. Jest pięknie.

  2. wróżka astylla komentarz:

    śmierć kliniczna czasami to przyczyna wyostrzonych zmysłów które są świadome tej śmierci dlatego taki obraz może istnieć w świadomej i wymyslonej czesci anszgo mózgu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *