3 odpowiedzi na „Fragment (audio) książki “Sny -czego możemy się z nich dowiedzieć”

 1. AJ mówi:

  Od kiedy przeczytałam książkę „Sny. Czego możemy się z nich dowiedzieć” zaczęłam bardziej „przyglądać” się moim snom. Pani Ado – dziękuję za nią!
  Od śmierci taty dręczyło mnie pytanie – czy moi rodzice spotkali się tam – po drugiej stronie. Mama zmarła 4 lata temu, tata w maju tego roku. Byli zgodnym, kochającym się małżeństwem. Tegoroczna wigilia była inna od poprzednich – po raz pierwszy spędziłam ją bez rodziców. Dzisiejszej nocy (z 24 XII na 25 XII) miałam wyjątkowy sen. Weszłam, wraz z grupką ludzi do ogromnej sali – mieliśmy dać jakiś występ artystyczny dla zgromadzonych tam gości, siedzących wokół sali, przy ustawionych wzdłuż stołach. Przebiegłam wzrokiem po gościach i ujrzałam wśród nich moich rodziców siedzących obok siebie. Zobaczyli mnie, uśmiechnęli się i pomachali do mnie. Wyglądali oboje dobrze, jak w najlepszych latach swojego życia.
  I następny fragment z tego snu. Goście siedzący przy stole rozpoczęli poczęstunek – obiad. Zauważyłam, że moi rodzice jeszcze nic jedzą. Podeszłam więc do pani wydającej obiady, która zaczęła nakładać na talerz jakieś mięso, kluski…Powiedziała, że najpierw dostanie jakaś dziewczynka. Byłam tym troszkę zirytowana ale zdecydowałam że poczekam, wezmę dwa talerze i zaniosę je rodzicom….
  Co do pierwszej części mego snu jestem pewna, że rodzice w tę świąteczną noc dali mi znać że są razem i mają się dobrze. To było jak najpiękniejszy prezent od nich 🙂
  Natomiast co do drugiego wątku – tego z obiadem. Kiedy opiekowałam się starszymi już rodzicami, wielokrotnie musiałam wzywać, zwłaszcza do taty pogotowie. Nie zawsze lekarze (często po usłyszeniu że chory ma 90 lat) mieli ochotę przybyć i pomóc. Zbywali mnie, że tak musi być, że musi boleć, że wiek, że nic nie poradzą. Patrząc na cierpienie taty czułam się wtedy bezsilna i zrozpaczona.
  Może sen z obiadem miał pokazać, że tak w życiu bywało, że pomimo moich dobrych chęci ktoś inny decydował i byliśmy od niego i jego decyzji zależni?
  To moja interpretacja, może ktoś ma inne wytłumaczenie tego snu? Pozdrawiam serdecznie!

 2. Adam mówi:

  Szkoda, ze nie czyta tego autorka tylko jakis robot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *